İletişim Bilgileri

DOĞA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: DOĞA SU ARITMA
  • Telefon numarası: +90 (324) 358-10-50
  • +90 (555) 820-72-75
  • MSN: dogasu_selcuk@hotmail.com
  • Adres: Menderes mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Alibabalar Sitesi C-Blk. Zemin Kat.No:1, Mezitli, Mersin, 33100, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

İçme Suyu Toplatılıyor

İçme Suyu Toplatılıyor
Tokat'ta Arsenik Oranı Yüksek Çıkan İçme Suyu Toplatılıyor.. Tokat Valisi Şerif Yılmaz, arsenik oranı yüksek çıktığı belirtilen bir içme suyunun toplanarak, imha edildiğini bildirdi.

20.08.2011 00:48

Tokat Valisi Şerif Yılmaz, arsenik oranı yüksek çıktığı belirtilen bir içme suyunun toplanarak, imha edildiğini bildirdi.
Vali Şerif Yılmaz, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, Niksar ilçesinde üretilen içme suyunda yüksek oranda arsenik çıktığını belirtti. Vali Yılmaz, bundan dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından toplatılan içme suyunun imha edildiğini kaydetti.
Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de suyun 15 partisinde yapılan incelemelerde litrede en fazla 10 mikro gram olması gereken arsenik oranının 150-160 mikro gram seviyesinde bulunduğunu, Ankara Hıfzıssıhha Müdürlüğü'nün de suyun ülke genelinde toplanmasına karar verdiğini bildirdi.
Yetkililer, karar üzerine Tokat Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde bu markaya ait suları toplayarak eski devlet hastanesi prefabrike binası yanında imha işlemlerini yaptığını kaydetti.
-NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI YADİGAR-
Konuyla ilgili Niksarlılar Derneği'nde basın toplantısı düzenleyen Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar ise fabrikanın bir süre önce belediyeye geçtiğini anımsattı.
Fabrikayı devraldıktan sonra üretim yapmadıklarını söyleyen Yadigar,
"Niksar belediyesi olarak her türlü imkanımızı ortaya koyarak, arseniktir diğer her türlü temizliği yaparak tertemiz ve halkımızın içebileceği bir su markası haline getireceğiz" diye konuştu.
Niksar'daki suyunun bin 400 yıllık bir su olduğunu ifade eden Yadigar, bu suyun sağlıklı bir su olduğunu vurguladı. Çeşitli hastalıklara iyi gelen bir su olduğunu da belirten Yadigar, şöyle devam etti:
"Fabrikanın Niksar Belediyesi'ne geçmesinden dolayı, daha önce piyasaya su verenlerin yaptığı bir hatayı Niksar suyunun prestijini kaybettirme çalışması olarak görüyorum, üzülüyorum. Burada arsenik filtresinin kullanıp kullanılmadığı söz konusu. Biz kendi dönemimizde fabrikayı halkımızın rahat su içebileceği ölçüye kadar çalışmamızı sürdüreceğiz. Yurt dışından kimyasal madde talebinde bulunduk. Kısa süre içerisinde su üretimine başlayacağız. Yüce Allah'ın izni ile su üretiminde böyle konular tarihe karışacak. Fabrika kapanmamıştır. Fabrikanın üretimini kötülemek isteyen çevreler böyle bir işin içine girmiştir. Bunları Allah'a havale ediyorum. Valiliğimiz suç duyurusunda bulundu. Biz bu sürecin içerisinde Niksar halkı olarak mağdur durumdayız. Niksar suyu Niksarlıların eline geçmiştir. "

Önceki Haberler
İçme suyuna kanalizasyon karıştı
İçme suyuna kanalizasyon karıştı

08.08.2011 20:59

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca beldesindeki salgından etkilenenlerin sayısı 680'ı aşarken, Belediye Başkanı Veysel Katırcı, salgına yol açan içme suyuna kanalizasyon karışmasının sorumlusunun Yeşilyurt Belediyesi olduğunu ileri sürdü.
KAMPANYA! ARITMASIZ EV KALMASIN!
KAMPANYA! ARITMASIZ EV KALMASIN!

24.07.2011 01:00

TEZGAH ALTI ARITMA SİSTEMLERİN DE KAMPANYA TÜM KREDİ KARTLARINA 12 TAKSİT! HEMDE PEŞİN FİYATINA....
DOĞA SU ARITMA  SİSTEMLERİ
DOĞA SU ARITMA SİSTEMLERİ

14.05.2011 00:00

YENİ YERİNDE HİZMETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR...