İletişim Bilgileri

DOĞA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: DOĞA SU ARITMA
  • Telefon numarası: +90 (324) 358-10-50
  • +90 (555) 820-72-75
  • MSN: dogasu_selcuk@hotmail.com
  • Adres: Menderes mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Alibabalar Sitesi C-Blk. Zemin Kat.No:1, Mezitli, Mersin, 33100, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

60 Yıllık İçme Suyu Borularını Görenler Şaşırdı

60 Yıllık İçme Suyu Borularını Görenler Şaşırdı
Çanakkale'de Lapseki Belediyesi 60 yıldır kullanılan içme suyu borularını yeniledi. İçi çamur ve tortuyla kaplanan eski borular ilçe merkezinde sergilendi.

28.12.2013 16:14

"YILLARCA BU BORULARDAN AKAN SULARI MI İÇMİŞİZ"

Lapseki Belediyesinin alt yapı çalışmaları projesi kapsamında, 60 yıldır kullanılan pik içme suyu boruları değiştirildi. Yeraltından çıkan içme suyu borularının çamur ve tortuyla kaplandığı ve tıkanma noktasına geldiğini görenler şaşırdı. Bir çok kişi, "Yıllarca bu borulardan akan suları mı içmişiz?" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

60 YIL ÖNCE DÖŞENDİ

Lapseki Belediye Başkanı MHP'li Gani Mehmet Ekim, değiştirdikleri içme suyu borularının 60 yıl önce döşendiğini öğrendiklerini söyledi. Suyun sarı ve Bulanık aktığını tespit ettikten sonra hemen çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Ekim, "Ekonomik ömrünü tamamladığı anlaşılan boruları kendi öz kaynaklarımızla değiştirdik. İlçemizin eski yerleşim yeri olan Cumhuriyet ve Gazi Süleyman Paşa mahallelerinde toplam 7 bin 700 metre olan eski boruların değişimi sırasında vatandaşlarımız çamur ve toza maruz kaldılar. Fakat çıkan eski boruların halini ve çeşmelerinden akan temiz suyu gördüklerinde iyi bir iş yaptığımızı söyleyerek teşekkür ettiler" dedi.

Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, yeni döşenen su borularının özellikle depreme ve afetlere dayanıklı, hijyenik ürünler olduğunu da söyledi.

Önceki Haberler
SU DOĞRU ZAMANDA İÇMENİN FAYDALARI
SU DOĞRU ZAMANDA İÇMENİN FAYDALARI

14.12.2012 22:59

SAĞLIK BAKANLIĞI DAMACANA SU ANALİZ SONUÇLARINI AÇIKLADI
SAĞLIK BAKANLIĞI DAMACANA SU ANALİZ SONUÇLARINI AÇIKLADI

05.08.2012 00:00

Sağlık Bakanlığı, 81 ilde damacana sulara yönelik incelemelerini tamamlayarak, hazırlanan raporu açıkladı.
İçme Suyu Toplatılıyor
İçme Suyu Toplatılıyor

20.08.2011 00:48

Tokat'ta Arsenik Oranı Yüksek Çıkan İçme Suyu Toplatılıyor.. Tokat Valisi Şerif Yılmaz, arsenik oranı yüksek çıktığı belirtilen bir içme suyunun toplanarak, imha edildiğini bildirdi.