İletişim Bilgileri

DOĞA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: DOĞA SU ARITMA
 • Telefon numarası: +90 (324) 358-10-50
 • +90 (555) 820-72-75
 • MSN: dogasu_selcuk@hotmail.com
 • Adres: Menderes mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Alibabalar Sitesi C-Blk. Zemin Kat.No:1, Mezitli, Mersin, 33100, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
Siliphos, resim 1
 • Siliphos, resim 2
 • Siliphos, resim 3
 • Siliphos, resim 4

Siliphos

Siliphos Son derece yüksek saflıkta ve oldukça zayıf bir çözünürlüğe sahip camsı polifosfat silikat bileşiminden mamuldür.
stokta var
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: DOĞA SU ARITMA
 • Telefon numarası: +90 (324) 358-10-50
 • +90 (555) 820-72-75
 • MSN: dogasu_selcuk@hotmail.com
 • Adres: Menderes mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Alibabalar Sitesi C-Blk. Zemin Kat.No:1, Mezitli, Mersin, 33100, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

İşlenmemiş sular çoğu kez borularda, kazanlarda ve diğer tesisatlarda aşınmalara sebep olmaktadır. Bazı sular başta kalsiyum ve magnezyum tuzları olmak üzere çözünmüş durumda mineraller içerir. Bu tip sulara sert sular denir.

Sert sular su sistemlerinde kireç oluşumuna ve korozyona neden olur. Bu durum problemlere ve daha yüksek enerji tüketimine yol açar. Tıkanmış boruların yenilenmesi gerekebilir.

Yumuşak sular ise metalleri şiddetle aşındırır ve korozyona neden olur. Bunun sonucunda ise şebeke suyu kahverengi akar. Borularda sızıntılar ve patlamalar meydana gelebilir.

Siliphos® kireç oluşumunu engeller ve korozyonu durdurur. Çalışma prensibi çok düşük polifosfat konsantrasyonlarının metalik yüzeylerde kireç birikimini yavşlatmak için yeterli olmasıdır.Fosfat ve silikat içermesi nedeniyle SILIPHOS metal yüzeyinde ince bir koruyucu tabaka oluşturarak korozyonu da engellemektedir. Bu olumlu etkilerden yararlanmak için 2-3 ppm'lik bir SILIPHOS® konsantrasyonu yeterlidir.

Siliphos® ayrıca eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini ve hatta pas ve CaCO3 tabakalrını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer. Kireç ve korozyon problemleri galvanize boruların yanı sıra bakır borularda da yaşanmaktadır. Hatta plastik borularda dahi kireç birikimleri ve tortulaşmalar görülmektedir.

Bir fikir vermesi açısından, kazanlarda ısıtma yüzeylerinin üzerindeki 1 mm'lik bir kireç tabakasının enerji tüketimini % 15 oranında artırdığı söylenebilir.

Siliphos® %100 etken maddeden oluşmaktadır. Musluk suları ve diğer tip şebeke suları için belirtilmiş dozajlarda kullanılmasının herhangi bir zararı yoktur. Tavsiye edilen dozajlar Alman içme suyu yönetmelikleri ile belirlenen sınırlar içindedir (21.05.2001 tarihli TrinkwV Yönetmeliği).

Siliphos® ve Siliphos® II içme sularında kullanım için öngörülen saflık açısından yürürlükteki AB standartlarına (EN 1208) ‘'BM Gıda ve Tarım Örgütü / Dünya Sağlık Örgütü Gıda Katkıları Ortak Uzmanlar Komitesi’‘ şartlarına uygundur (7 ve 19 sayılı raporlar). SILIPHOS® II 1991'den beri Amerikan Ulusal Hıfzıssıhha Vakfı'nın (NSF) onaylanmış ’‘İçme Suyu Arıtma Kimyasalları’‘ listesindedir.

 • Su Şartlandırma İle İlgili Öneriler:

Burada verien bilgiler, güncel deneyimlerimize ve elimizdeki son bilimsel verilere dayanmaktadır. Tedarik ettiğimiz ürünlerin daima aynı kalitede bulunması garantimiz kapsamındadır. Ayrıntılı olarak tanıtılmakta olan ürün belirli çalışma şartları için tasarlanmıştır. Su bileşimindeki veya üretim sırasındaki teknik faktörler, söz konusu çalışma şartlarının dışında koşulların ortaya çıkmasına neden olabilir. Herhangi bir sorun yaşarsanız bize danışmanız durumunda mutlaka size uygun bir çözüm önerilecektir. Kurulum yapmayı planladığınız sistemin kendine özgü koşulları oldukça farklı tipte bir ürünün kullanılmasını gerektirebilir.

Su yumuşatıcılarının kullanıldığı durumlarda tesisat içinde yumuşatılmamış su ile karışma noktasından sonra da SILIPHOS® kullanılmasını tavsiye etmekteyiz çünkü yumuşatılmış su korozyona neden olmaktadır.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: Mersin'deki Su filtreleri
Oluşturma tarihi: 29.03.2013 00:12
Düzenleme tarihi: 28.12.2018 09:44